Henclewski Nieruchomości

Prawdziwa firma doradcza na rynku nieruchomości

Ponad 25 lat rozwiązywania problemów klientów z nieruchomościami uprawnia nas do nazywania się doradcami.

Długa historia w skrócie

Historia naszej firmy sięga 1989 r. Wtedy założyliśmy jedno z pierwszych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w Poznaniu. W 1995 r. zaczęliśmy także komercyjnie zarządzać nieruchomościami.

Chociaż przez ponad 20 lat zajmowaliśmy się pośrednictwem, tym co nas zawsze wyróżniało było profesjonalne doradztwo wykorzystujące zdobytą przez lata wiedzę.

Obecnie nasza firma jest specjalistyczną firmą doradczą. Pomagamy naszym klientom rozwiązać problemy związane z nieruchomościami.

Eksperci

Dowiedz się z kim będziesz pracował

Adam Henclewski

Moją pasją są nieruchomości. W 1989 r. założyłem jedno z pierwszych w Wielkopolsce biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Byłem jednym z pierwszych pośredników w Polsce, o czym świadczy 73. numer licencji na blisko 20 000. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie również aktywnie inwestuję na rynku nieruchomości.

Przyczyniłem się do rozwoju pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Byłem założycielem, a w latach 1996-2000 prezesem WSPON, czyli Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Byłem także jednym z twórców bezpłatnego, branżowego miesięcznika „Coś Ciekawego”, w którym publikowane były aktualne foto-oferty nieruchomości z Poznania i okolic.

Czynnie uczestniczyłem we wdrożeniu pionierskiego systemu wymiany ofert między pośrednikami, działającego według amerykańskiego standardu MLS. W latach 2000-2009 pełniłem funkcję prezesa zarządu Poznańskiego Konsorcjum Agencji Nieruchomości „REAL NET” Sp. z o.o., która była administratorem sieci wymiany ofert.

Byłem również współpomysłodawcą i współtwórcą ogólnopolskiego portalu nieruchomościowego www.nieruchmista.pl, a także jestem autorem nazwy tego portalu.

Specjalizuję się w usługach doradczych dotyczących nieruchomości oraz w analizach rynku nieruchomości. Jako jeden z pierwszych analityków już w 2006 r. przewidziałem pęknięcie „bańki spekulacyjnej” na krajowym rynku nieruchomości. Jestem również autorem licznych artykułów na temat rynku nieruchomości. Od lat uczestniczę w międzynarodowych konferencjach odbywających się w Stanach Zjednoczonych dotyczących rynku nieruchomości.

Jestem członkiem:

Moje kompetencje

Dowiedz się, dlaczego możesz mi zaufać

Lidia Henclewska

Z rynkiem nieruchomości jestem związana od 1989 r. Posiadam licencję zawodową pośrednika w obrocie nieruchomościami (licencja nr 72), a także licencję zarządcy nieruchomości (licencja nr 696).

Początkowo pracowałam jako pośrednik, a w chwili obecnej zajmuje się przede wszystkim zarządzaniem nieruchomościami. Specjalizuję się w zarządzaniu kamienicami i pomagam podnieść ich dochodowość. Jestem aktywnym członkiem amerykańskiego Instytutu Zarządzania Nieruchomościami IREM (Institute of Real Estate Management) z siedzibą w Chicago. W latach 1999–2010 byłam prezydentem Polskiego Oddziału IREM. Byłam instruktorem IREM i posiadam przyznawaną przez IREM desygnację - Certyfikowany Zarządca Nieruchomości CPM (Certified Property Manager). Zostałam uznana jako jedna z 72 kobiet na świecie, które odmieniły zarządzanie nieruchomościami.

Jestem również członkiem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych oraz Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Jestem współautorką książek „Plany zarządzania nieruchomościami” oraz „Teczki Zarządcy Nieruchomości” Wydawnictwa C.H. BECK. Jestem również autorką wielu publikacji w prasie fachowej. Przez lata prowadziłam również działalność dydaktyczną dla zarządców nieruchomości na: Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz na Uniwersytecie Łódzkim.

Od 2002 r. przez kilka lat byłam członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej - Podkomisji d.s. Zarządzania Nieruchomościami.

Moje kompetencje

Dowiedz się, dlaczego możesz mi zaufać

Potrzebujesz doradztwa w zakresie nieruchomości?

Umów się na bezpłatne spotkanie!

Napisz

info@henclewski.pl